Thursday December 13th 2018

Miasteczko Twin Peaks

Kultowy serial

Miasteczko Twin Peaks jest serialem, który na pewno kojarzony jest przez nieco starszych widzów. Emitowany w latach 1990-1991 zyskał miano kultowego. Nie tylko przez wzgląd na swoją datę, ale przez wiele innych rzeczy. Przede wszystkim, klimat. Klimat jest nieziemski. Mroczny, tajemniczy, w połączeniu z równie mroczną muzyką, daje świetny efekt. Rozbudowane charakterologicznie postacie budzą sympatie, innych nie lubimy. Jest tu pełno wspomnianej tajemnicy. Niemal w każdym następnym odcinki, widz zadaje sobie dziesiątki pytań, a po zakończeniu odcinka zostaje z nimi sam na sam. Może jedynie gdybać i samemu rozmyślać, co z czym połączyć. Postać Dale’a Coopera jest tu grana idealnie. Stworzona przez Kyly MacLachlana pełnokrwista, egocentryczna postać wywołuje i jednych pozytywne, u innych budzące niepokój emocje.

O co właściwie chodzi?

W małym miasteczku o ludności nieco ponad 50 tysięcy, ginie przepiękna dziewczyna, Laura Palmer. Zostaje ona wyłowiona przez jednego z pracowników tartaku, który udał się na wędkowanie. Jej śmierć wstrząsnęła całym miasteczkiem, co zostało idealnie pokazane przez reżyserów Frosta i Lyncha. Dali oni serialowi mnóstwo emocji, ale i pokazali, w jaki sposób miały miejsce zachowania ludzi w północnych stanach zjednoczonych, na przełomie lat 80 i 90. Niektórzy z bohaterów serialu nie potrafią sobie poradzić z śmiercią młodej Laury, inni wręcz oszaleli, inni nie robią sobie nic z tak przykrego wydarzenia. Detektywi stoją przed dużym wyzwaniem. Mają oni odnaleźć morderców, którzy uprowadzają i krzywdzą młode kobiety z tego idyllycznego miasteczka.

Powrót w 2017 roku

15275983290_d0ffaebe54_b

W przyszłym roku na małe ekrany trafi kontynuacja uwielbianej serii Miasteczko Twin Peaks. Nowy Twin peaks, zachowa większość obsady z kultowego serialu. Oby zachował się również wspaniały klimat, który został pokochany przez fanów. Co ciekawe, w ostatnim epizodzie oryginalnego serialu, Laura Palmer grana przez Sheryl Lee mówi do agenta Dale’a Coopera: „Do zobaczenia za dwadzieścia pięć lat”. Kontynuacja serialu będzie mieć miejsce dokładnie 25 lat od ukończenia emisji ostatniego epizodu klasycznej serii.

More from category

Najlepsze seriale 2016
Najlepsze seriale 2016

Sherlock? Serial ten jest uwielbiany przez rzeszę ludzi na całym świecie. Podbił serca nie tylko tych, którzy [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives